CONRAD (2001 - 2005)
Wokal
Najbardziej kontrowersyjna osoba w historii EFFECT MURDER. Do zespołu trafił jako totalny żółtodziób potrafiący jedynie ryczeć. Pierwsze próby pokazały, iż Conrad ma potencjał muzyczny i szybko się uczy. W szybkim czasie doskonali swój głos i po półrocznych zmaganiach na próbach nagrywa swoje pierwsze wokale na MCD "Pathology Of Society". W zespole występuje nie tylko jako wokalista, ale także jako autor pierwszych tekstów które ukierunkowują zespół w stronę tematów społeczno - politycznych. Z EFFECT MURDER gra dziesiątki koncertów oraz uczestniczy w kilu mini trasach. Bierze udział w nagraniach "Portrait Of Fanatic" i "Imanusi". Po nagraniu ostatniego MCD traci zainteresowanie zespołem. Przez znieważające podejście do kapeli zostaje wyrzucony. Obecnie wokalista NEUROPATHII.


BZYK (2000 - 2005)
Perkusja
Współzałożyciel zespołu oraz jeden z ważniejszych jego filarów. Zagrał z zespołem dziesiątki koncertów oraz nagrał trzy mini albumy; "Pathology Of Society", "Portrait Of Fanatic" oraz "Imanusi". Po nagraniu ostatniego MCD zrezygnował z aktywnego muzykowania by móc się poświęcić rodzinie oraz pracy zawodowej. Po dłuższej muzycznej abstynencji ponownie powrócił do grania. Aktualnie jest perkusistą legendy białostockiej sceny metalowej - MARKIZ DE SADE.


KAMIL (2003 - 2004)
Bas
Następcą Rafała. Utalentowany basista (ex - ENTROPIA) nagrał znakomite partie basowe na "Portrait Of Fanatic" oraz wniósł wiele jazzowo funk'owego klimatu do zespołu (co zresztą słychać na płycie). Zagrał kilkanaście koncertów z zespołem oraz uczestniczył w kilku mini trasach. Narastający konflikt z wokalistą spowodował, iż Kamil stopniowo zaczął opuszczać próby zespołu aż w końcu przestał być członkiem EFFECT MURDER. Po rezygnacji z E.M. wycofał się z aktywnego grania.


AREK (2003)
Gitara
Gitarzysta z okresu "Portrait Of fanatic". Niegdyś świeża krew na białostockiej scenie. Do Białegostoku przybył aż z Białej Podlaskiej. Na jednym z białostockich koncertów poznał Conrada, który to przedstawił go zespołowi. Pełen energii i zapału przystąpił do współpracy z EFFECT MURDER. W szybkim czasie opanował dużą część materiału co pozwoliło zespołowi wziąć udział w kilku imprezach min. Serial Killers Mini Tour 2003. Uczestniczył w sesji nagraniowej MCD zostawiając swój ślad w postaci kilku solówek gitarowych. Szargany wewnętrznymi sprzecznościami zrezygnował z gry w zespole wybierając życie rodzinne oraz prace zawodową. Po opuszczeniu E.M. znikł ze sceny. A ktualnie gitarzysta kultowego MARKIZ DE SADE.


RAFAŁ (2002 - 2003)
Bas
Pierwszy pełno etatowy basista w składzie i jednocześnie muzyczny debiutant. Mimo braku doświadczenia oraz ogrania szybko zaczął nadrabiać zaległości i w szybkim tempie zaaklimatyzował się w EFFECT MURDER. Wraz zespołem zagrał kilka koncertów oraz brał udział w przygotowaniach "Portretu Fanatyka". Na wskutek nadmiernego lenistwa został usunięty ze składu. Aktualnie muzyk CINIS i THE GROWLING STONES.

MARCIN (2001)
Bas
Muzyk sesyjny wspomagał zespół przy nagraniu "Pathology Of Society". Z EFFECT MURDER zagrał jeden koncert po czym opuścił jego szeregi. Mimo zaproszenia wstąpienia do składu odmówił, by poświęcić się własnej formacji grającej mieszankę funky i jazzu.