Marzec 2008 news!!!
Witamy na nowej stronie EFFECT MURDER. Po licznych problemach związanych z prowadzeniem oraz aktualizowaniem strony, w końcu udało się przejąć nad nią pełną kontrolę. Efektem tego jest stworzenie zupełnie nowej witryny z wieloma aktualnościami oraz materiałami archiwalnymi. Wielkie podziękowania kierujemy dla Anubisa za złożenie całości oraz dla Partera i Hala za stworzone grafiki. Zapraszamy wszystkich do poszperania oraz zapoznania się z zespołem.

METAL JEERS DEATH ASSAULT vol II
4 kwietnia EFFFECT MURDER wraz z zespołami STILLBORN, INCARNATED, STURMGEWEHR666, SINFUL SOULS i HIGH BLOOD PRESSURE zagra na drugiej edycji Metal Jeers Death Assault w białostockiej Kawiarni Fama. Zespół oprócz kilku kompozycji ze starszego repertuaru zaprezentuje cztery nowe premierowe utwory, które wejdą w skład przygotowywanej płyty. Wszystkich maniaków ciężkich brzmień serdecznie zapraszamy.
Start: godz.18.00
Bilety: 12 zł (przedsprzedaż), 17 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie Kina Forum.

EFFECT MURDER NA METAL MADNESS W ŁOMŻY !!!
28 marca o godz. 19.00 w Łomżyńskim Klubie Muzycznym POPART (ul. Wojska Polskiego 3), odbędzie się koncert zespołów EFFECT MURDER, NOVEMBER oraz COMPL. W imieniu wszystkich kapel serdeczne thankx dla Romana z MEMEMBRIS za zaproszenie i pamięć. Zapowiada się bardzo ciekawa impreza. Wszystkich entuzjastów rockowo - metalowych brzmień zapraszamy.

METAL JEERS ZINE #4
W najnowszym białostockim periodyku Metal Jeers Zine znalazło się miejsce dla EFFECT MURDER. Rozmowa między Sebastianem "Semi" Michałowskim a gitarzystą formacji Johnym, to szczera pogawędka o ostatnich dokonaniach zespołu, nowych muzykach oraz o tym jak doszło do powstania DVD "Death Alive". Oprócz wywiadu "Miłość do brutalnej muzyki nie gaśnie" w zinie można poczytać wywiady z min: STILLBORN, CALM HATCHERY, STURMGEWEHR666, HELLRAIZER i wiele, wiele innych. Polecamy, bardzo ciekawa lektura.
Dystrybucja www.metaljeers.bial.pl

Październik (2007) news!!!
Z powodu wyjazdu wokalisty Stani do Anglii działalność koncertowa zespołu została zawieszona. Obecnie zespół zamknął się w sali prób by tworzyć nowy materiał na pierwszy longplay. Na serwerze youtube można obejrzeć kilka nagrań z prób.

METAL JEERS DEATH ASSAULT VOL.I
17 lutego o godzinie 18.00 w białostockiej Kawiarni Fama odbędzie się koncert otwierający cykl imprez pod sztandarem Metal Jeers. Gwiazdą wieczoru będzie heavy metalowa formacja MONSTRUM z Rzeszowa, która będzie promować swój drugi album "VIII dzień tygodnia". Wśród gości będzie ponadto łomżyńska black metalowa horda MEMEMBRIS. Gospodarzami imprezy będą białostockie formacje ENTROPIA oraz EFFECT MURDER, którzy po blisko dwóch latach milczenia staną ponownie na scenie. Zespół po raz pierwszy zaprezentuje się w nowym składzie oraz z nowym repertuarem. Zapraszamy wszystkich serdecznie!!! Info: murder_jb@wp.pl

EFFECT MURDER NA MY SPACE
Zapraszamy do odwiedzin profilu zespołu www.myspace.com/effectmurder

EFFECT MURDER NA YOUTUBE
Na stronie www.youtube.com pod hasłem EFFECT MURDER można obejrzeć dwa oficjalne teledyski "Massacre" oraz "Against Terror" oraz klipy koncertowe. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z materiałami video.

NEWS 28.12.2006.
W dziale "dyskografia" zostały umieszczone MP3 do ściągnięcia. Tych, którzy nie znają muzyki zapraszamy do zapoznania się z twórczością zespołu z różnych okresów jego funkcjonowania. W dziale "media" umieszczono recenzje i wywiady.

W OCZEKIWANIU NA SINGIEL "DEHUMANIZE"
Zespół zakończył prace w białostockim studiu Studnia nad singlem "Dehumanize". Serdeczne podziękowania dla Piotrka Polaka za współpracę oraz wysiłek, jaki włożył w powstające nowe dzieło EFFECT MURDER. Piotrek jesteś wielki!!! Proces nagrywania jak i mix materiału rozciągną się w czasie, co opóźniło jego premierę. Niestety jeszcze trzeba poczekać na efekt finalny. Ostatni etap i decydujący szlif nad brzmieniem nagranych kompozycji zespół powierzył Szymonowi Czechowi z olsztyńskiego Studia X. Liczymy głęboko na to, iż przepuszczony przez jego ręce materiał nabierze znaczącej mocy. Premiera "Dehumanize" została wyznaczona na styczeń 2007 roku. Kompozycję w formie pliku MP3 będzie można ściągnąć z naszej strony. Kompozycja zostanie także wydana w formie promo singla CDr z kolorową okładką oraz biografią zespołu. Natomiast nagrany cover "Filthgrinder" z repertuaru SATYRICON będzie musiał poczekać na swa premierę do jesieni, gdyż w tym czasie przewidziana jest premiera tribute albumu, który ma wydać białostocki METAL JEERS.

PROMO 2006 - PIERWSZY ETAP NAGRYWANIA ZAKOŃCZONY (16.11.2006.)
11 12 listopada zespół spędził w białostockim studiu STUDNIA, nagrywając utwór Dehumanize oraz cover Filthgrinder z repertuaru SATYRICON. Pierwszy etap sesji został pomyślnie zakończony. Zarejestrowane są już partie perkusji, gitary rytmiczne oraz część wokali. Bas, solówki oraz pozostałe wokale zostaną nagrane 25 listopada. Jak twierdzą sami muzycy będzie to najlepsza produkcja jak wyszła pod szyldem EFFECT MURDER. Zespół zapowiada także małą niespodziankę. W utworze Dehumanize na saksofonie zagra gościnnie Klaudiusz z JUDY 4. W kompozycji tej dojdzie do połączenia brutalnego death metalu z feelingiem jazzowym. Całą sprawę komentuje gitarzysta Johny: Już od dłuższego czasu moich myślach krążyły pomysły stworzenia utworu, który połączyłby w sobie dwa zupełnie skrajne nurty muzyczne, jakimi są brutalny metal i jazz. Można by powiedzieć, że kompozycja Dehumanize jest dla nas pewnym eksperymentem oraz próbą jednorazowego wkroczenia w zupełnie inny wymiar wykonywanej muzyki. Z pewnością nie wyznacza to nowego kierunku w rozwoju zespołu, gdyż w przyszłości nie zamierzamy iść tą drogą. Sami jesteśmy ogromnie ciekawi, co z tego wyjdzie. Na efekt finalny trzeba jeszcze trochę poczekać. Zespół składa serdeczne podziękowania dla Ani, Icanraz;a oraz Bzyka za pomoc w realizacji materiału.

NOWA STRONA INTERNETOWA METAL JEERS
Ruszyła odświeżona strona internetowa białostockiego zina METAL JEERS. Nowa formuła i szata graficzna w nieco inny niż dotychczas sposób będzie prezentować działalność i poczynania Bartka Szweda. Obecnie METAL JEERS to trzy sektory: METAL JEERS ZINE pismo muzyczne poświęcone metalowej scenie podziemnej; METAL JEERS PRODUCTION jako mała wytwórnia wspierająca zespoły metalowe; METAL JEERS DISTRO - największa podlaska dystrybucja muzyki andergrandowej. Zapraszamy wszystkie zespoły, wytwórnie i ziny do współpracy. Kontakt: metaljeers@op.pl www.metaljeers.bial.pl www.metaljeers-distro.prv.pl

EFFECT MURDER PRZYGOTOWANIA DO SESJI NAGRANIOWEJ (02.11.2006)
W dniach 11-12 listopada białostocki EFFECT MURDER pojawi się w rodzimym studiu STUDNIA by zarejestrować utwór, Dehumanize oraz cover Filthgrinder z repertuaru wielkiego SATYRICON przeznaczony na tribute album, który ma ukazać się w przyszłym roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jak i wydawcą płyty jest białostocki METAL JEERS. Będzie to pierwszy cover jaki zarejestruje zespół, bowiem do tej pory białostoczanie wzbraniali się przed wykonywaniem cudzych kompozycji. Sesja będzie miała także charakter testowy dla nowych muzyków: perkusisty Gregora i wokalisty Stanii. O przebiegu nagrań jak i bieżących wydarzeniach w zespole poinformujemy wkrótce.

AKTUALIZACJE NA STRONIE (07.09.2006)
W dziale GALERIA zostały umieszczone zdjęcia przedstawiające EFFECT MURDER w różnych okresów działalności. Dział DYSKOGRAFIA został uzupełniony.

WYWIAD W KATALOGU PAGAN RECORDS.
W ostatnim numerze Pagan Rec. (2/2006) znajduje się wywiad oraz recenzja splitu EFFECT MURDER z BLOODPAINT. W katalogu znajdują się także wywiady z innymi białostockimi formacjami: INCARNATED I HERMH. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury. Więcej info: www.paganrecords.com.pl

NOWY WOKALISTA EFFECT MURDER (news 19.08.2006.)
Nowym długo poszukiwanym wokalistą został STANIA niegdyś gitarzysta / wokalista death grindowego ENFFEBLEMENT z Czarnej Białostockiej. Przez ponad rok czasu poszukiwany był odpowiedni człowiek na to miejsce. STANIA to doskonały kandydat na stanowisko gardłowego zespołu. Wierzymy, iż jego energia oraz talent muzyczny wiele wniosą dobrego do zespołu. Aktualnie trwają prace nad setem koncertowym, w którego skład wejdą poszczególne utwory z wszystkich dotychczasowych płyt oraz dwie nowe premierowe kompozycje. Na jesień, po ponad rocznej przerwie planowane są pierwsze koncerty. Obecnie głównym celem EFFECT MURDER jest powrócenie na scene oraz przypomnienie się szerszej publiczności. W między czasie ma zostać przygotowany materiał na promo CD oraz zaległy cover "Filthgrinder" z repertuaru SATYRICON. Więcej info już wkrótce.

EFFECT MURDER W SIECI
Na stronie internetowego magazynu OLD TEMPLE został umieszczony wywiad z gitarzystą Johnym. Jest to pierwsza taka rozmowa od dłuższego czasu. Ostatnimi czasy w związku z zawieszeniem działalności zespół nie udzielał żadnych wywiadów. O aktualnych wydarzeniach wokół EFFECT MURDER i planach na przyszłość dowiecie się od podanej lektury. Także na łamach internetowego PSYCHO ZINE zagościł zespół. Aktualnie dostępne są recenzje wszystkich wydawnictw zespołu (patrz dział recenzje), a wkrótce pojawi się także wywiad.

EFFECT MURDER NEWS 02.08.2006.
Pierwsza dekada minionego roku nie przyniosła nic dobrego dla zespołu. Współpraca z perkusistą Icanraz'em (ABUSED MAJESTY / HERMH) została zakończona. Brak czasu oraz nadmiar obowiązków nie pozwoliła Łukaszowi na wspieranie zespołu. W związku z tym zespół został zmuszony do szukania jego następcy i powrotu do punktu ?zero. Nowym perkusistą został GREGOR pochodzący z miejscowości Mońki obok Białegostoku. Po kilku zagranych wspólnie próbach zapadła decyzja o dołączeniu Gregora na stałe już do EFFECT MURDER. Oto wypowiedź Johnego w tej sprawie: "Bardzo się cieszymy, iż w końcu po roku czasu mamy perkusistę, z którym możemy spokojnie myśleć o przyszłości. Gregor to bardzo utalentowany i zawzięty muzyk, który swoim stylem gry zaimponował nam. Z cała pewnością twierdzę, iż, jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Bardzo dobrze nam się gra oraz świetnie się rozumiemy. Mamy także podobne podejście oraz ambicje muzyczne, a to wróży tylko nam sukces. Mam głęboką nadzieję, iż dzięki niemu zespół stanie na nogi i zaczniemy ponownie funkcjonować na najwyższych obrotach. Przed nami sporo pracy, musimy nadrobić zaległości i przygotować się do grania koncertów. Robimy na razie małe kroczki, ale już mocno stąpamy po ziemi. Już niebawem EFFECT MURDER powróci!!!".